پنج شنبه ٠٦ آذر ١٣٩٩
رسول خدا صلّى اللّه عليه و اله فرمود:اى على،هيچ تهيدستى سخت‌تر از نادانى و هيچ مالى سودبخش‌تر از عقل نيست.
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2443
 بازدید امروز : 674
 کل بازدید : 4560055
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/1094
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
اوقات شرعی
صفحه اصلی > معاضدت حقوقي > نمونه قراردادها  > نمونه قراداد حق الوکاله 


  چاپ        ارسال به دوست

قرارداد حق الوکاله

                                                                     بسم الله الرحمن الرحیم                                                                       شماره:...............

                                        «قرارداد حقّ الوکالة»                                   تاریخ:..................

 

قراردادذیل برابر ماده 19 لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری مصوب 1333 و مواد10و 190و219و223  قانون مدنی به عنوان متمّم وکالتنامه شماره …………مورخه ……….. در محل دفتر وکالت فی مابین طرفین اوّل و دوّم در کمال صحت و سلامت جسم و عقل و قصد و رضای و میل درونی و اراده آزاد آنان و با علم و آگاهی کامل از مفاد و شرایط آن بدون هرگونه منع شرعی و قانونی نسبت به امضای ذیل آن اقدام می نمایند:

بند آ) طرفین قرارداد:

طرف اول:(موکل):آقای ............ فرزند:........... ش ش:......... صادره از: .... کد ملی: ........... شغل : ......... بنشانی:...............................................................................تلفن:.....................................                  

طرف دوم قرارداد:(مشخصات وکیل)آقای ............................ فرزند:...... شغل:وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی نشانی:......................................................................................................................

 همراه: ........................ دفتر: .....................................

بند ب) موضوع قرارداد:

موکل خواهان پیگیری پرونده موضوع بدهی خود به مؤسسه قرض الحسنه ................................ از طریق مراجع قانونی میباشدکه مورد قبول وکیل تحت شرایط این قرارداد  قرار گرفته است و این عقد شامل عمل حقوقی غیر عبادی میباشد.

بند پ) مبلغ حق الوکالة و ترتیب پرداخت آن:

ماده (1): عبارت است از مبلغ پانصد ..................ریال معادل …./…./….تومان که مبلغ ...... میلیون تومان آن به عنوان پیش پرداخت نقداً و فی المجلس تقدیم وکیل میگردد و الباقی بلافاصله پس از اتمام پرونده و تسویه وام مربوطه از محل مزایده و فروش آپارتمان توقیفی توسط بانک..................به وکیل پرداخت میگردد.

وکیل حق برداشت تتمه حق الوکاله همزمان با تسویه محکوم به را بصورت نقداً و یکجا دارد.

ماده (2): با توافق طرفین مبلغ قرارداد حق الوکاله مقرر گردید که میزان حق الوکاله متعلق به مرحله بدوی و تجدید نظر باشد  نسبت به مراحل بعدی مجدداً قرارداد جدیدی تنظیم میگردد.

تبصره:چنانچه موکل در مواعد مقرر نسبت به پرداخت حق الوکاله در هر مرحله اقدام ننماید، وکیل اختیار فسخ یکطرفه قرارداد وکالت دارد و این حق فسخ موجب سقوط حق الوکاله نخواهد بود و وکیل مستحق دریافت کل حق الوکاله توافقی موضوع ماده 1 بند پ خواهد بود ضمن آنکه وکیل نسبت به ادامه روند رسیدگی و پیگیری پرونده هیچگونه مسئولیتی ندارد و موکل حق استرداد و مطالبه وجوه پرداختی را ازخود سلب و ساقط مینماید.

بند ت) تعهدات وکیل:

ماده(1): تعهد وکیل به وسیله بوده بنابراین وکیل هیچ گونه تعهدی به نتیجه ندارد و درچهارچوب موازین شرعی و قانونی و توانایی علمی وتجربی خویش و همچنین قدرت وضعف ادّله و اسناد ومدارک موجود پیگیر امور موکل باشد و زیرا تصمیم گیرنده مقامات قضایی میباشند و نیز موکل انتظاری خارج از حدود اختیارات تفویضی از وکیل خود ندارد و در صورت صدور حکم علیه موکل و عدم النفع یا ورود خسارت به وی ،هیچ مسئولیتی متوجه وکیل نمی باشد.

ماده(2): وکیل حق حبس داشته و می تواند تا قبل از تسلیم حق الوکاله در هر مرحله از دادرسی از ادامه وکالت خودداری نماید و عدم انجام کار مانع از عدم استحقاق حق الوکاله نخواهد بود،ضمن اینکه وکیل حق انتقال مالکیت اموال و منافع و حقوق مربوط به اموال و دارائی موکل به هر نحو اعم از بیع، معاوضه، اجاره، قرض، هبه، صلح دریافت اجره المثل، اجاره بها و اعمال حق شفعه حق فسخ  توقیف خواسته یا در رهن قرار دادن اذن استقراض به جای موکل برابر حق الوکاله را به هر شخص حقیقی یا حقوقی ولو به خودش را دارد.

ماده(3):در صورت عزل و یا استعفای وکیل در هر مرحله از دادرسی ، موکل متعهد به پرداخت تمامی حق الوکاله وکیل می باشد. وکیل حق استعفای وکالت نسبت به هریک از موکلین یا تمام آنها در هر مرحله از دادرسی را دارد.

ماده(4):باتوجه به عدم امکان پیش بینی مدت زمان دادرسی و تذکر این مطلب به موکل؛لذا طرفین با قبول این حقیقت حق هر گونه انتظار غیرمتعارفی را از خود سلب و ساقط می نمایند.

ماده(5):وکیل هیچ مسئولیتّی در قبال اقدامات خودسرانه موکل یا اشخاص ثالث از ناحیه ایشان؛ اعم از هرگونه مکاتبه، تقدیم لایحه،صحبت حضوری یا تلفنی و غیره در محاکم یا دفاتر آن نخواهد داشت و آثار و تبعات مادی و معنوی اینگونه اقدامات کلاً متوجه شخص موکل می باشد.

 ماده(6):پس از امضاء این قراردادچنانچه وکیل به هر نحوی از انحاء مورد وکالت را خارج از دادگاه به نفع موکل به انجام برساند، وکیل مستحق کل حق الوکاله مقرر بوده و موکل متعهد به پرداخت آن میباشد.

بند ق) تعهدات موکّل:

ماده(1):محل انجام موضوع وکالت شهرستان ........ می باشدوچنانچه محل وقوع یا رسیدگی به دعوی به هردلیلی خارج از محل یاد شده باشدمبلغ......... درصد به میزان حق الوکاله اضافه می گردد بعلاوه اینکه تهیه وسایل و مقدمات ایاب و ذهاب و اقامت وخوراک سایر هزینه های مربوطه مطابق شأن وکیل بر عهده موکل می باشد.

ماده(2):پس از ورود وکیل به دادرسی،در صورت برقراری هرگونه صلح و سازش بین هر یک از موکلین با طرف مقابل و یا انصراف از ادامه پیگیری و یا استرداد دعوی توسط یا به دستور موکل،این قبیل اقدامات هیچ تأثیری در میزان حق الوکاله نداشته و موکل بدون هیچ عذر و بهانه ای متعهد به پرداخت کل حق الوکاله مقرر به وکیل می باشد.

ماده(3): موکل متعهد است هرگونه تغییر اقامتگاه و تلفن ضروری خود را ظرف48 ساعت کتباً به وکیل و مراجع قضایی اعلام نمایند. در غیر اینصورت کلیه ابلاغ ها و اخطارها و تماس های تلفنی به نشانی مذکور در صدر این قرارداد به منزله ابلاغ قانونی به موکل محسوب میگردد.

ماده(4): پرداخت کلّیه هزینه های متعلقه قانونی اعم از هزینه دادرسی و سپردن تأمین ها و خسارات احتمالی و دستمزد و هزینه ایاب وذهاب کارشناسان و شهود و مطلعین و اقامت وکیل و فراهم نمودن وسایل و مقدمات اجرای قرارهای دادگاه اعم ازمعاینه و تحقیقات محلی و کپی از اوراق و اسناد و تمبر  برابر با اصل و نشر آگهی و هزینه های اجرایی و شناسایی و جلب متهمین وغیره به عهده موکل است ومسئولیت خسارات ناشی از قصور،تعلل و تأخیر در پرداخت این هزینه ها به عهده موکل میباشد.

ماده(5):مرجع حل اختلاف بین طرفین،کمیسیون داوری مرکز امور وکلا ومشاورین حقوقی استان قم یا قائم مقام قانونی آن به عنوان داور مرضی الطرفین می باشد که هزینه های داوری بر عهده موکل بوده و نظر این کمیسیون برای طرفین قطعی و لازم الاتباع می باشد.

ماده(6): این قرارداد در دو نسخه 2 صفحه ای تنظیم که هریک حکم واحد دارد و مفاد وشرایط آن برای طرفین قرائت وتفهیم گردیدبا میل و رضا و قصد انشاء ذیل تمام صفحهات راامضاء واثرانگشت نموده و مورد قبول و تأیید ایشان قرار گرفته است و به هر طرف یک نسخه از قرارداد تسلیم گردید.

 

 

  امضاء و مهروکیل             امضاء و اثرانگشت موکل              امضاء و اثرانگشت

                                                                                                                                                                                          وکیل پایه یک و مشاور حقوقی    ........................         ضامن+معرف+شهود                                              ………………………….                        

                                                        

 


١٢:١٥ - دوشنبه ٢٨ تير ١٣٩٥    /    شماره : ٢٩١٢    /    تعداد نمایش : ٧٢٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: