پنج شنبه ٠٦ آذر ١٣٩٩
رسول خدا صلّى اللّه عليه و اله فرمود:اى على،هيچ تهيدستى سخت‌تر از نادانى و هيچ مالى سودبخش‌تر از عقل نيست.
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2442
 بازدید امروز : 672
 کل بازدید : 4560053
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/0938
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
اوقات شرعی
صفحه اصلی > معاضدت حقوقي > نمونه قراردادها  > نمونه قراداد حق الوکاله 


  چاپ        ارسال به دوست

قرارداد حق الوکاله درصدی

 

                                                                         بسمه تعالی                                                              شماره:.................

                                                       «قرارداد حقّ الوکالة»                                                             تاریخ:...................

 

قرارداد ذیل برابر ماده 19 لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری مصوب 1333 و مواد10 و 190و219  و223    قانون مدنی به عنوان متمّم وکالتنامه شماره..........................مورخ ................ در محل دفتر وکالت فی مابین طرفین اوّل و دوّم در کمال صحت و سلامت جسم و عقل و قصد و رضای درونی و میل و اراده آزاد آنان و با علم و آگاهی کامل و قرائت و تفهیم مفاد و شرایط آن بدون هرگونه منع شرعی و قانونی نسبت به امضای ذیل آن اقدام می نمایند:

بند آ) طرفین قرارداد:

طرف اول:(موکلین)1-آقای ................ فرزند: ...... نشانی و تلفن ضروری:.............  تلفن: ........................

طرف دوم:(وکیل)آقای ...........................  فرزند:.......شغل:وکیل پایه یک دادگستری و مشاورحقوقی نشانی:..................................................همراه :..................................دفتر :....................................

بند ب) موضوع قرارداد:

موکل خواهان پیگیری پروندهای کلاسه................................................نزد شعبه ...........دادگاه شهرستان ......... که مورد قبول وکیل تحت شرایط این قرارداد  قرار گرفته است و این عقد شامل عمل حقوقی غیر عبادی می باشد.

بند پ) مبلغ حق الوکالة و ترتیب پرداخت آن:

ماده (1): عبارت است از معادل ....% (بیست درصد ) ارزش روز کارشناسی ملک موضوع دعوی پرونده کلاسه فوق که بایستی موکل در پایان کار نقداً بپردازد، طبق توافق طرفین مقرر گردید:

به صورت علی الحساب مبلغ……………….ريال  نقداً/ طی چک......................................... به عنوان پیش پرداخت به وکیل پرداخت گردید.

ماده (2):

بند ت) تعهدات وکیل:

ماده(1): تعهد وکیل به وسیله بوده بنابراین وکیل هیچ گونه تعهدی به نتیجه ندارد و درچهارچوب موازین شرعی و قانونی و توانایی علمی و تجربی خویش و همچنین قدرت و ضعف ادّله و اسناد ومدارک موجود پیگیر امور موکل باشد و زیرا تصمیم گیرنده مقامات قضایی میباشند و نیز موکل انتظاری خارج از حدود اختیارات تفویضی از وکیل خود ندارد و در صورت صدور حکم بر خلاف میل و رضای موکل و عدم النفع یا ورود خسارت ،هیچ گونه مسئولیتی متوجه وکیل نمی باشد.

ماده(2):باتوجه به اینکه در زمان انعقاد این قراردادطول مدت زمان دادرسی غیرقابل پیش بینی و خارج از اختیارات وکیل می باشد فلذا موکل با قبول این مطلب حق هر گونه انتظار غیرمتعارفی را از وکیل خود سلب و ساقط مینماید.

ماده(3):وکیل هیچ مسئولیتّی در قبال اقدامات خودسرانه موکل یا اشخاص ثالث از ناحیه ایشان؛ اعم از هرگونه مکاتبه، تقدیم لایحه،صحبت حضوری یا تلفنی و غیره در محاکم یا دفاتر آن نخواهد داشت و آثار و تبعات مادی و معنوی اینگونه اقدامات کلاً متوجه شخص موکل می باشد.

 ماده(4):پس از امضاء این قراردادچنانچه وکیل به هر نحوی از انحاء مورد وکالت را خارج از دادگاه به نفع موکل به انجام برساند، وکیل مستحق کل حق الوکاله مقرر بوده و موکل متعهد به پرداخت آن میباشد.

بند ق) تعهدات موکّل:

ماده(1):محل انجام موضوع وکالت شهرستان قم می باشد و چنانچه محل وقوع یا رسیدگی به دعوی به هردلیلی خارج از محل یاد شده باشد مبلغ.... درصد به میزان حق الوکاله اضافه می گردد بعلاوه اینکه تهیه وسایل و مقدمات ایاب و ذهاب و اقامت وخوراک و سایر هزینه های مربوطه مطابق شأن وکیل بر عهده موکل می باشد.

 

ماده(2): موکل متعهد است هرگونه تغییر اقامتگاه و تلفن ضروری خود را ظرف48 ساعت کتباً به وکیل و مراجع قضایی اعلام نمایند. در غیر اینصورت کلیه ابلاغ ها و اخطارها و تماس های تلفنی به نشانی مذکور در صدر این قرارداد به منزله ابلاغ قانونی به موکل محسوب میگردد.

ماده(3): پرداخت کلّیه هزینه های متعلقه قانونی اعم از هزینه دادرسی و سپردن تأمین ها و خسارات احتمالی و دستمزد و هزینه ایاب وذهاب کارشناسان و شهود و مطلعین و اقامت وکیل و فراهم نمودن وسایل و مقدمات اجرای قرارهای دادگاه اعم ازمعاینه و تحقیقات محلی و کپی از اوراق و اسناد و تمبر  برابر با اصل و نشر آگهی و هزینه های اجرایی و شناسایی و جلب متهمین وغیره به عهده موکل است ومسئولیت خسارات ناشی از قصور،تعلل و تأخیر در پرداخت این هزینه ها به عهده موکل میباشد.

ماده(4):مرجع حل اختلاف بین طرفین،کمیسیون داوری مرکز امور وکلا ومشاورین حقوقی استان قم یا قائم مقام قانونی آن به عنوان داور مرضی الطرفین می باشد که هزینه های آن بر عهده موکل بوده و نظر این کمیسیون  برای طرفین و لازم الاتباع و قاطع دعوا می باشد.

ماده(6): این قرارداد در دو نسخه 2 صفحه ای تنظیم که هریک حکم واحد دارد و مفاد وشرایط آن برای طرفین قرائت وتفهیم گردیدبا میل و رضا و قصد انشاء ذیل تمام صفحهات راامضاء واثرانگشت نموده و مورد قبول و تأیید ایشان قرار گرفته است و به هر طرف یک نسخه از قرارداد تسلیم گردید.

 

توضیحات:..........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

 

 امضاء و مهر وکیل                                                                          امضاء اثر انگشت موکلین امضاء و اثر انگشت

وکیل پایه یک و مشاور حقوقی

 ..................................                                                                  1  - ..................................     ضامن ومعرف و شهود


 

                                                             

                         

 

 


١١:٣١ - دوشنبه ٢٨ تير ١٣٩٥    /    شماره : ٢٩١٠    /    تعداد نمایش : ٤٤٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: