شنبه ٢١ تير ١٣٩٩
رسول خدا صلّى اللّه عليه و اله فرمود:اى على،هيچ تهيدستى سخت‌تر از نادانى و هيچ مالى سودبخش‌تر از عقل نيست.
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1793
 بازدید امروز : 191
 کل بازدید : 4432813
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0/0779
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
اوقات شرعی
صفحه اصلی > آشنائي با مركز > عملکرد مرکز وکلاء 

مرکز وکلاء و مشاوران حقوقی قوه قضائیه استان قم به افتخارات ذیل نائل گردیده است.

1-مکاتبات مکرر در جهت ایجاد امتیاز بیمه تامین اجتماعی با عنوان وکیل دادگستری با همکاری و مساعدت مرکز تهران جهت وکلای محترم که هم اکنون در خصوص بیمه دسته جمعی (تجمیع لیست) وکلاء همانند پزشکان اقدام گردیده، چنانچه همکاران محترم تمایل داشته باشند در این خصوص به سایت مرکز یا نزدیکترین شعبه تامین اجتماعی محل خود مراجعه فرمایند و قرارداد تکمیلی نیز با بیمه معلم منعقد و وکلاء محترم می توانند از این طریق اقدام نمایند.

2-هماهنگی بین فعالیتهای وکلاء با دادگستری و مراجع مربوطه از جمله تلاش در جهت ارجاع حداقل وکالتهای معاضدتی و تسخیری به وکلاء محترم.

3-پیگیری و هماهنگی در خصوص تبدیل (مجازی) موسسات حقوقی (دفتر وکلاء) از شخصیت حقوقی به حقیقی از نظر سازمان امور مالیاتی که نهایتاً منجر به معافیت مالیاتی تا مبلغ 50000000 ریال و استفاده از تسهیلات قانونی وکلاء محترم در این خصوص شد که در حال حاضر اجرا و اعمال می گردد.

4-تنظیم و تدوین اساسنامه و آئین نامه و همچنین تصویب آن در جهت اداره بهتر و مطلوب مرکز منطقه دو و سعی و تلاش در جهت تصویب نهائی درهیئت اجرائی که بحمداله آئین نامه جدید مصوب و به تصویب قوه محترم  قضائیه رسیده ، ابلاغ گردیده و هم اکنون آماده برای اجراست.

5-تنظیم برنامه معاضدت قضائی وکلاء جهت شرکت و حضور در جلسات معاضدت اداره کل زندانها ، مجتمع های قضائی و واحد معاضدت مرکز منطقه و انتقال و گزارش آن از طریق سایت و دادگستری.

6-تشکیل واحد معاضدت قضائی تلفنی و حضوری در مرکز استان قم و همکاری مستمر وکلاء محترم در این خصوص جهت ارشاد و معاضدت نیازمندان به این امر در مجتمع های قضایی.

7-رسیدگی به مشکلات وکلاء و مساعدت در جهت رفع آن.

8-تشکیل جلسات متعدد هیئت مدیره و برنامه ریزی در جهت راهکار حمایت بیشتر از امر وکالت و حقوق وکلاء محترم و ارائه آن به هیئت اجرائی جهت تصویب.

9-در صورت دریافت شکایت از وکلاء با دعوت برای رسیدگی و سعی و تلاش اعضای هیئت حل اختلاف به ایجاد صلح و سازش در جلسات متعدد و حتی المقدور عدم ارجاع آن به دادستانی انتظامی وکلاء.

10-نظارت مداوم بر عملکرد وکلاء و در صورت نیاز تذکرات لازم به همکاران در جهت انجام بهینه سازی فعالیت شغلی وکلاء محترم.

11-با سعی و تلاش و مکاتبات مکرر بودجه تخصیصی جهت خرید مکان مناسب و در شان وکلای محترم به منظور استقرار دائمی مرکز و سعی و تلاش در خصوص ارتقاء کیفیت و کمیت و وسعت فیزیکی مرکز که بحمدالله تاکنون موفق بوده و انجام شده است.

12-ارائه کلیه خدمات شغلی وکلای محترم از جمله فرم وکالتنامه، کارت شناسایی، آرم سینه، پوشه موکلین، دفتر ثبت وکیل، دفترچه رسید وجه موکل، دفترچه رسید سند، پرچم، خودکار و ساعت ، تعویض دفترچه معاضدت، تمدید دفترچه کار و غیره در مرکز قم.

13- برقراری و ایجاد هماهنگی در امور وکلاء استان قم با مرکز تهران در خصوص امور کارآموزی، تحلیف، اخذ پروانه، تمدید دفترچه کار، ارشاد و راهنمائی در خصوص ثبت ارتقاء پایه دو به یک و همچنین تعویض دفترچه کار به خصوص ارتقاء پایه از دو به یک که در مورد اخیرالذکر تعداد وکلای پایه یک (ابتدای شروع کار هیئت مدیره) چند نفر بوده و هم اکنون با پیگیریها و مکاتبات مستمر و مکرر با اعضای محترم هیئت اجرائی مرکز و همچنین ریاست محترم مرکز و تلاش معاونت محترم اجرائی مرکز تهران که بحق مورد تقدیر است، آمار وکلای پایه یک منطقه حدوداً بیش از 300 نفر می باشند.

14-تلاش و سعی در برگزاری جلسات آموزش ضمن خدمت برای وکلاء با هماهنگی اساتید دانشگاه، وکلا و قضات باتجربه و نهایتاً صدور گواهینامه با همکاری معاونت محترم آموزش دادگستری کل استانهای قم و مرکزی.

15-برقراری و ایجاد هماهنگی و ارتباط بین مراکز منطقه ای و استانی کشور در جهت ارتقاء کیفیت ، کمیت و مدیریت بهینه.

16-تلاش در جهت برگزاری آزمون ورودی سراسری در حوزه مناطق مربوطه در رابطه با شغل وکالت و ایجاد موارات در تعهدات وکلاء با هماهنگی و نظارت مرکز.

17-سعی و کوشش در جهت برگزاری مصاحبه داوطلبان در مرکز استان قم تحت نظارت مرکز.

18-استقبال از هر نوع اقدام داوطلبانه جهت حمایت از امر وکالت.

19- حمایت و دفاع قانونی از همکاران و نیز برخورد قاطع و ضابطه مند و حقوقی با معدود افرادی که خدای ناکرده با اعمال ناشایست جایگاه و مقام شرافتمندانه وکالت را به خطر اندازند.

20-خودکفائی و برنامه ریزی مالی در مورد مخارج، درآمد و هزینه های جاری و اعمال مدیریت نسبت به بودجه تخصیصی در جهت اداره امور مرکز با حداقل هزینه و کارمند در طول مدت چند سال با کمک تمامی وکلای محترم قم که باعث افتخار است.

21-تلاش در جهت رسیدگی به مشکلات کارآموزان و حل و فصل آن و عنداللزوم سعی و کوشش در جهت رفع آن.